Tanie noclegi nad morzem Apartamenty w Kołobrzegu Centrum
Uzdrowisko Kołobrzeg
Formularz rezerwacji Apartamenty Plaza
Kołobrzeg leży w środkowej części wybrzeża zachodniopomorskiego. Miasto zamieszkuje ok. 50 tys. mieszkańców a w sezonie letnim liczba ta wzrasta nawet czterokrotnie. Obiekty w mieście oferują swoim gościom ponad 30 tys. miejsc o wysokim standardzie.
Lądem, morzem i z nieba… wszystkie drogi prowadzą do Kołobrzegu. Miasto ma dogodne połączenia drogowe i kolejowe. Najbliższe lotnisko leży ok. 90 km od miasta, a przez większą część roku można popłynąć stąd na duńską wyspę Bornholm.
Do Kołobrzegu przyjeżdża się po zdrowie i wypoczynek tu sezon trwa przez cały rok. I Bogactwa natury jakie znaleźć można w Kołobrzegu dają zdrowie i urodę.
Unikalne połączenie naturalnych skarbów powoduje, że Kołobrzeg może oferować swoim gościom szeroki wachlarz usług zdrowotnych i kosmetycznych. Zbawienne działanie a kołobrzeskiego klimatu najlepiej weryfikuje czas. W 2002 roku obchodzono w Kołobrzegu 200-lecie uzdrowiska. Już w 1938 roku wśród 125 niemieckich badów, kołobrzeski kurort uplasował się na pierwszym miejscu.
Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast na Pomorzu i popularne uzdrowisko w zachodniej części wybrzeża Bałtyku. Największe atrakcje Kołobrzegu, takie jak latarnia morska oraz Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, to obiekty związane z jego burzliwą historią. Oprócz zabytków w mieście, czekają na Ciebie nietypowe walory przyrodnicze, bo Kołobrzeg jest położony na leczniczych źródłach solankowych.
Zapraszam Cię do mojego przewodnika po atrakcjach Kołobrzegu, który powstał w czasie naszej 2-tygodniowej objazdowej wycieczki po całym polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego.
1. Zrelaksuj się na Plaży,
2. Przespaceruj się po molo,
3. Spójrz na Bałtyk z kołobrzeskiej Latarni Morskiej,
4. Zobacz neogotycki, potężny Ratusz,
5. Przejdź przez Pomnik Zaślubin Polski z Morzem,
6. Poszukaj Kołobrzeskich Marianów,
7. Poznaj historię wojskowości w Muzeum Oręża Polskiego,
8. Obejrzyj okręty wojenne w Kołobrzeskim Skansenie Morskim,
9. Odwiedź Muzeum Miasta Kołobrzeg w Pałacu Braunschweigów,
10. Spójrz na miasto z wieży widokowej w Bazylice Wniebowzięcia NMP,
11. Znajdź krasnale na budynku Poczty Głównej,
12. Obejrzyj wystawę czasową w Kamienicy Kupieckiej,
13. Poczuj marynarski klimat w Porcie Jachtowym,
14. Wypłyń na rejs widokowy z Portu Pasażerskiego,
15. Odpocznij w Parku Zdrojowym (Park im. Stefana Żeromskiego),
16. Napij się solanki kołobrzeskiej ze źródła solankowego,
17. Zrób sobie zdjęcie w bindażu grabowym,
18. Zobacz złoto północy w Muzeum Bursztynu,
19. Podejrzyj przyrodę nad Solnym Bagnem w Ekoparku Wschodnim,
20. Odwiedź Muzeum Minerałów w latarni morskiej,
21. Spróbuj piwa z Browaru Colberg w wieży ciśnień,
22. Wyrusz na wycieczkę rowerową,
23. Zrób sobie zdjęcie z ulubionymi postaciami w Muzeum Figur Woskowych,
24. Atrakcje dla dzieci,
np; Piracka Przygoda w Reducie Solnej, liczne Aquaparki, park linowy, muzemu 6D Dom Myszy, Oceanarium, Ukryta Kraina i wiele wiele innych.
Co warto zobaczyć w okolicy?
Kołobrzeg leży w zachodniej części polskiego wybrzeża, gdzie znajduje się jeszcze kilka mniejszych miejscowości wartych odwiedzenia. Korzystając z noclegu w Kołobrzegu, możesz je odwiedzić i przetestować różne nadbałtyckie plaże. ;)
Nowa piękna, szeroka plaża w dzielnicy Uzdrowiskowej w Kołobrzegu, tyko 100m do 500m od naszych apartamentów. ( tak piszą o Nas w mediach):
RATUSZ
W XIV wieku, w centrum miasta wzniesiono ratusz. Podczas oblężenia w 1807 roku, został doszczętnie zniszczony. Zachowały się tylko gotyckie piwnice i część narożnika, z kamiennymi filarami. Na jednym z nich, będącym miejskim pręgierzem, wykuta jest głowa. Według legendy, ma to być wizerunek ściętego w XVI wieku, buntownika Adebara.
W latach 1829-1832, wzniesiony został nowy gmach ratusza, w stylu neogotyckim, według projektu architekta Schinkla. W czasie ostatniej wojny budynek ratusza ocalał. Dzisiaj jest siedzibą Rady Miejskiej i Urzędu Stanu Cywilnego. W parterze mieści się Galeria Sztuki Współczesnej, a w zabytkowych piwnicach mieści się kawiarnia muzyczna „Adabar”. Jej nazwa, choć trochę zmieniona, nawiązuje do historycznej postaci. Źródła tego zniekształconego nazwiska należy szukać w przewodnikach po mieście, które ukazały się w pierwszych latach po wojnie. Pisano wtedy o Jakubie Adabarze, zamiast Adebarze.
MOLO
Żelbetowe molo w Polsce. Konstrukcja ma długość 220 metrów i szerokość 9 metrów, a pomost spacerowy znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza.
Pierwszy pomost, usytuowany naprzeciw Pałacu Nadbrzeżnego, został zbudowany w 1881 roku. Była to konstrukcja drewniana, w kształcie litery T, mająca około stu metrów długości. Na jej końcu znajdowała się przystań dla małych żaglowców. Historyczne molo zostało zniszczone w czasie II wojny światowej.
Współcześnie istniejące molo zostało oficjalnie otwarte 19 czerwca 1971 roku. Na końcu pomostu, zwieńczonego dwupoziomową głowicą znajduje się przystań dla małych statków wycieczkowych, skąd można popłynąć na krótkie rejsy widokowe. Kołobrzeskie molo jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta.
LATARNIA MORSKA
Pierwsze światło latarni morskiej w Kołobrzegu zapalono w 1666 roku. Świeciło ono jednak okresowo, wyłącznie w czasie oczekiwania na przybycie statków. Na stałe światło latarni kołobrzeskiej zapalono dopiero 200 lat później, służył temu maszt z wysięgnikiem zamontowanym na stacji pilotów. Palono na nim lampy Fresnela na olej rzepakowy, zużywając rocznie 77 kg tego paliwa. W 1899 roku podwyższono światło latarni poprawiając tym samym jej widzialność. Kolejną zmianę wprowadzono w 1909 roku, zastosowano wówczas gazowe źródło światła na wysokości 25 metrów w nowo wybudowanej wieży murowanej. Zasięg latarni wzrósł wówczas do 12 Mm. Zniszczona w czasie działań wojennych w 1945 roku latarnia wkrótce została odbudowana. Wieżę jej wzniesiono wykorzystując konstrukcję dawnego fortu stojącego u wejścia do portu w Kołobrzegu.
MUZEUM ORĘŻĄ POLSKIEGO
W pawilonie i na wystawie plenerowej, przy ulicy Emilii Gierczak, prezentowana jest wystawa pt. „Dzieje oręża polskiego”. Zebrano tu bogatą kolekcję militariów. Oprócz broni dawnej, prezentowana jest kolekcja uzbrojenia i broni ciężkiej, w tym czołgów, armat a nawet samolotów i samochodów będących na wyposażeniu Ludowego Wojska Polskiego.
Szczególnie bogata jest kolekcja mundurów, oporządzenia i broni żołnierzy polskich.
W głównej sali – ekspozycja bitwy kołobrzeskiej z 1945 roku. Wiele miejsca poświęcono także kampanii wrześniowej, polskim siłom zbrojnym na Zachodzie oraz Operacji Pomorskiej, zakończonej zdobyciem Kołobrzegu. Bitwę o miasto upamiętnił w swoim obrazie “Kołobrzeg marzec 1945 – Ostatni bój “artysta malarz Stefan Garwatowski. Obraz ma 9,70 m długości i 3,2 m wysokości.
PARSĘTA
PARSĘTA, która płynie przez całe miasto i wpada do morza.
Latem można złowić w Parsęcie węgorza, płoć, pstrąga tęczowego i troć.
Bogate w ryby są także okoliczne dwa jeziora, należące do Państwowych Gospodarstw Rybackich. Blisko jest do jeziora Resko, leżącego na granicy województwa koszalińskiego i szczecińskiego. Najłatwiej tam dojechać drogą prowadzącą do Dźwirzyna. Jezioro jest bardzo płytkie i można bez większych przeszkód wejść daleko do wody lub łowić z łodzi, o którą nie trudno. Każdy wędkarz ma szansę, przy odrobinie szczęścia, złowić szczupaka, okonia, płoć, leszcza i węgorza.
Kołobrzescy wędkarze chętnie jeżdżą też „na ryby” trochę dalej, bo około 30 kilometrów, nad jezioro w Dargocicach. Jezioro bogate jest w szczupaka, okonia, płoć i leszcza a czasami zdarzyć się może nawet krasnopióra.
W pobliżu Kołobrzegu leży także niewielkie jezioro w Niekaninie, będące w gestii Polskiego Związku Wędkarskiego. Dojeżdża się tam drogą na Białogard i po 3 kilometrach za miastem skręca wprawo. Wody jeziora obfitują w karpia dużego, lina, płoć, okonia i szczupaka.
Wędkarzy można też spotkać na dwóch rzeczkach: Błotnicy i Dębosznicy. „Bierze” tam przede wszystkim pstrąg potokowy a czasami węgorz i płoć. Sa tam takie miejsca, że ryba sama prosi się o haczyk. Do Dębosznicy i Błotnicy z Kołobrzegu prowadzi szosa asfaltowa na Trzebiatów.
KATEDRA
Świątynia rzymskokatolicka wybudowana w XIV w stylu gotyckim, halowa, pięcionawowa. Od 1972 konkatedra diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Data rozpoczęcia budowy kościoła parafialnego Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu nie jest dokładnie znana. Przypuszcza się, że główną świątynię miejską zaczęto wznosić na początku XIV wieku na miejscu dawnego kościoła św. Mikołaja. Pierwszą mszę świętą na placu budowy odprawiono w 1321 roku. Przez następne dwa wieki kościół był rozbudowywany i upiększany. Na skutek osiadania gruntu kilkakrotnie dochodziło do jego przebudowy. Pod koniec XV wieku połączono wieżę północną i południową w jeden masywny blok wieżowy, poprzez zamurowanie przerwy pomiędzy nimi. Dodano hełm środkowy i w ten sposób nadano świątyni ostateczny, monumentalny wygląd, który zachował się do dziś.
Rower miejski, to nowa propozycja dla imienia sobie i bliskim czasu wolnego.
apartamenty Kołobrzeg oraz www.plaza-apartamenty.pl